EN  English

vŠE O PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ

Chemici se zkrátka neobejdou bez experimentů. Některým z vás se tak hned ze startu nevyhne test. Naším cílem ale není vyvolat reakci v podobě žaludečních vředů nebo nespavosti. Snažíme se pouze potvrdit hypotézu, že i vy v sobě máte kus chemika. Podívejte se sami na velkorysé hraniční procento úspěšnosti v testu nebo na široké možnosti prominutí přijímacích zkoušek.

Jen 33% v testu vám otevře dveře na VUT


Přijímací zkoušky mají formu písemného testu, který je zaměřen na základy chemie. Můžete v něm dosáhnout až 100 bodů, avšak hranicí pro úspěšné absolvování je již 33 bodů. Na ukázkový test z minulých let se můžete kouknout zde a přesvědčit se tak sami, že na to s přehledem máte.

Prominutí testu

 

Rádi odměňujeme nadšence do chemie, kteří na sobě pracovali už v minulosti. Test vám proto odpustíme v případě, že se můžete pochlubit něčím z vyjmenovaného:

  • na střední škole vám to pálilo, a tak jste se v posledních 4 letech ve vyšším než školském kole zúčastnili chemické, matematické nebo fyzikální olympiády či soutěže SOČ v uvedených oborech,
  • schováváte si doma vysvědčení z posledních 4 roků SŠ, kde je průměr z chemických, matematických a fyzikálních předmětů do 2,5 (v názvu předmětu musí být jeden z uvedených oborů - chemie, matematika, fyzika)
  • zaměstnavatel vám rád potvrdí minimálně 2 roky praxe v chemii nebo souvisejících oborech
  • máte doma bakalářský nebo magisterský diplom ze školy s chemickým zaměřením

Řekněte sami, nebyl by hřích nezkusit za takových podmínek štěstí? Projděte si našeho průvodce podáním přihlášky nebo klikněte na naše FAQ a přečtěte si více o tom, v čem je naše fakulta TOP.