EN  English

Magisterské studium

IMG_0122Základy matematiky mluví jasně. Tři písmena před jménem znamenají vždycky víc než jen dvě. Se studiem magisterského stupně na FCH získáte titul Ing. v oboru, který vaše šance na zajímavou kariéru ještě znásobí. Projděte si nabídku našich studijních programů v katalogu.

Obecně o magisterském studiu

Na získání titulu Ing. v standardní době máte celkem 2 roky. Pozitivní zprávou je, že jako zkušení chemici jste ve větší míře pánem svého času, a tak svou specializaci prohlubujete především díky rozmanité škále volitelných předmětů. K ukončení studia je třeba 120 kreditů a složení SZZ včetně obhajoby diplomové práce.

Přijímací zkoušky

V případě, že se vám nepodařilo na FCH VUT nebo jiné chemické fakultě dosáhnout váženého průměru do 1.80, budete si muset potrápit mozkové závity nad písemným testem. Ze 100 bodů nám však stačí 33% a cesta k titulu Ing. je vám otevřena. Přihlašovat se můžete písemně nebo elektronicky zde.

Podrobnější informace k přijímacím zkouškám i přihlášce najdete v těchto Pravidlech. Zkuste si také ukázkový test a ověřte si svoje znalosti.

Pokyny pro přijaté

Budoucí inženýři jsou již ostřílenými studenty a umí tak hladce proplouvat univerzitními vodami. Veškeré informace ohledně ubytování, zahájení výuky a další naleznete v pokynech pro studenty hlásící se po Bc. studiu na FCH VUT nebo v pokynech pro studenty hlásící se z jiných vysokých škol.